Hardware with single sided graphic
$252.00
The Contour Circle with water base is a heavy-duty double-sided sign that utilizes hook and loop connections to make graphic changes a breeze. The compact, molded water base features integrated wheels and a handle for easy transportation and can be filled with either water or sand for added stability.
Details
- Two Coroplast Circle graphics with molded water base
- Hook and loop graphic connection makes setup and graphic changes quick and easy
- Water base can be filled with water or sand
More Information
| Double Sided Capability | Yes |
|---|---|
| Illuminated Display | No |
| Assembled Dimensions | 37"W x 48.5"H x 18.75"D |
| Hardware Only Weight | 11 lbs |
| Graphics Only Weight | 1 lbs |
| Approximate Total Display Weight | 12 lbs |
| Shipping Dimensions | Ships in: 1 x BOX (46"L x 21"H x 7"D) |
| Approximate Shipping Weight | 19 lbs |
Spec Sheet
DOWNLOAD
Graphic Templates
DOWNLOAD