Vector Fast Frame Lightbox with backlit graphic on one side and opaque liner on the backside
$1,124.00
Vector Fast Frame™ Light Box 0407 is an innovative, collapsible SEG light box that sets up in seconds. The slim 3.35" deep frame is 4ft wide and nearly 7ft tall and has pre-attached LED lights on the left and right sides. Frame sides are magnetized, allowing you to connect additional banners side by side. Connect three units to form a 10x10 display.
Details
- Collapsible, slim freestanding light box — 4'W x 7'H x 3.35"D
- Magnetized sides allow connection side by side
- Assembles in seconds — no tools required
- Seamless, easy-to-change SEG push-fit graphics
- Silver frame
- Pre-attached LED lights on left and right sides
- Front and back graphics available
- Highly portable — includes carry bag
- 5 year LED light warranty
More Information
| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Graphic Width | 3ft |
| Graphic Height | 6.5ft |
| Double Sided Capability | Yes |
| Illuminated Display | Yes |
| Assembled Dimensions | 47.25"W x 79.5"H x 15.75"D |
| Hardware Only Weight | 19 lbs |
| Graphics Only Weight | 2 lbs |
| Approximate Total Display Weight | 21 lbs |
| Shipping Dimensions | Ships in: 1 x BOX (52"L x 17"H x 8"D) |
| Approximate Shipping Weight | 25 lbs |