Vector Fast Frame Mini Lightbox with backlit graphic on one side and opaque liner on the backside
$556.00
The Vector Fast Frame™ Mini Light Box is a compact, collapsible SEG light box that sets up in seconds. Featuring pre-attached LED lights and a slim frame, the Mini Light Box is highly portable and perfect for tabletop use or smaller display spaces. Magnetized sides allow multiple units to connect side by side.
Details
- Compact collapsible SEG light box
- Magnetized sides allow connection side by side
- Assembles in seconds — no tools required
- Seamless, easy-to-change SEG push-fit graphics
- Silver frame
- Pre-attached LED lights
- Front and back graphics available
- Highly portable — includes carry bag
- 5 year LED light warranty
More Information
| Shape | Rectangle |
|---|---|
| Graphic Width | 3ft |
| Graphic Height | 6.5ft |
| Double Sided Capability | Yes |
| Illuminated Display | Yes |
| Assembled Dimensions | 25"W x 43"H x 15.75"D |
| Hardware Only Weight | 9 lbs |
| Graphics Only Weight | 2 lbs |
| Approximate Total Display Weight | 11 lbs |
| Shipping Dimensions | Ships in:1 x BOX (46"L x 6"H x 5"D) |
| Approximate Shipping Weight | 13 lbs |